Charakteristika školy MŠ Skalka

Mateřská škola Skalka se nachází v okrajové části města na kopci zvaném Skalka. Škola má rozlehlou a členitou zahradu s množstvím herních prvků. Vzhledem k poloze je zde velmi klidné a bezpečné prostředí pro vycházky do okolí s pozorováním celého města a jeho dominant.

V prostoru zahrady je i bazén, který je v letních měsících využíván k osvěžení dětí.

Škola má i vlastní saunu.

Školu tvoří dva pavilony s 5 ti třídami. Kapacita školy je 137 dětí. Přízemní třídy jsou zcela bezbariérové. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a  hracími koutky. Samostatné ložnice mají tři třídy, pouze v přízemí první budovy se denně lehátka rozkládají.

Ve třetím pavilonu je zázemí pro provoz školy, sborovna a ředitelna.

Škola nemá vlastní kuchyni.Svačiny i obědy připravují ve školní jídelně MŠ Česká ,odkud se k nám dováží..Praní prádla zajišťuje prádelna též v MŠ Česká.