Charakteristika školy MŠ Zahradní

Naše škola je nejstarší MŠ v Prachaticích, je v provozu od roku 1962.

Jedná se o dvoupatrovou budovu v blízkosti historického centra města, vedle VOŠS a SPgŠ v Zahradní ulici.

V přízemí jsou 4 šatny pro jednotlivé třídy, kancelář vedoucí učitelky, sociální zařízení a školní kuchyně.V prvním patře se nachází 2 třídy ( červená, žlutá ), kancelář vedoucí školní kuchyně a kuchyňka. Ve druhém patře jsou 2 třídy ( zelená, modrá ), kuchyňka a školní knihovna + místnost pro provozní zaměstnance.

V roce 2011 proběhla celková rekonstrukce vodoinstalace a elektroinstalace, byly nově vymalovány všechny třídy, zrekonstruovány umývárny a soc. zařízení. V roce 2013 bylo provedeno celkové zateplení budovy, oprava obálky budovy, výměna oken a dveří.

Součástí školy je vlastní školní jídelna, která zabezpečuje celodenní stravování pro děti naší školy a obědy pro zaměstnance.

Další součástí školy je rozsáhlá zahrada, která je porostlá trávníkem, vzrostlými ovocnými i jehličnatými stromy, které zdobí zahradu a poskytují příjemný stín v letních měsících. Členitý terén zahrady poskytuje celoročně dětem dostatek možností pro různé hry, sporty a radovánky.

MŠ leží nedaleko centra města, čehož využíváme při tématických vycházkách do okolí, seznamování s historií města, lidovými tradicemi a oslavami ve městě.