Charakteristika školy MŠ Česká

Odloučené pracoviště Česká je v provozu od 1.9. 1977, je čtyřtřídní, bezbarierové s celkovou kapacitou 112 dětí. Do jednotlivých tříd jsou děti rozděleny podle věku. Škola je umístěna uprostřed panelákové zástavby. Tvoří ji pět pavilonů, které jsou propojeny hospodářsko-administrativními a provozními prostorami. Areál školy obklopuje členitá zahrada plná vzrostlé zeleně, vybavená průlezkami, skluzavkami, houpačkami a dalšími herními prvky, které děti využívají při svých hrách a pohybových aktivitách. Každá třída má své pískoviště a terasu. Součástí MŠ je školní jídelna, která vaří i pro odloučené pracoviště Skalka a prádelna, ve které se pere pro všechna pracoviště MŠ.

Dostatečně velké prostory tříd umožňují vytvoření podnětného prostředí, center ke hrám i míst pro odpočinek. Každá třída má svůj vlastní vchod s prostornou terasou a šatnou. Hygienické zázemí pro děti je umístěno v sousedství tříd. Každá třída má svou kuchyňku, kam mají přístup i děti, které se mohou účastnit rozdělování a přípravy stravy pro svou třídu. Také zaměstnanci mají vytvořené odpovídající zázemí. U každé třídy je šatna zaměstnanců, WC a sprchový kout.