Charakteristika školy MŠ Krumlovská

Škola je dvoupodlažní zděná budova s přiléhající školní zahradou. V provozu je od roku 1968. V přízemí budovy jsou 4 šatny dětí, ředitelna, školní kuchyně a přilehlé sklady, WC a umývárna pro zaměstnance školy. V 1. podlaží jsou 2 třídy se sociálním zařízením pro děti. U tříd je malý sklad na lehátka a lůžkoviny. Ve 2. podlaží jsou další 2 třídy se stejným uspořádáním jako v 1. podlaží.

Součástí školy je školní jídelna, která zajišťuje stravování dětí a zaměstnanců pro pracoviště Krumlovská a zajišťuje obědy pro děti a zaměstnance MŠ Nebahovy.

V budově školy se nachází byt, který je od roku 1995 je ve správě Městské správy bytů Prachatice. K budově přiléhá školní zahrada, která byla v letech 2088-2010 vybavena novými průlezkami, houpačkami a dalšími herními prvky. Na školní zahradě se nachází 4 pískoviště, dětské kruhové brouzdaliště a sociální zařízení pro děti. Škola je postavena v klidové části města naproti městskému stadionu a plaveckému bazénu, což umožňuje v široké míře využívat tyto objekty při plnění ŠVP.